VIH 120

Kat.č.: 6627
VIH 120

Výhody:
velmi rychlý ohřev užitkové vody – zásobníky jsou vhodné především tam, kde je nárazová spotřeba vody
snadné připojení ke kotli Vaillant
v případě poddimenzovaných komínových průchodů je vhodnější použití kotle a nepřímotopného zásobníku (zásobník nemusí být připojen ke komínu)

Použití:
 Nepřímoohřívané zásobníky slouží ve spojení s kotli (např. závěsné kotle VC nebo litinové kotle VK) k centrální přípravě teplé užitkové vody. Jejich použití je možné jak v jednogeneračních domcích, tak v objektech s více bytovými jednotkami. Samozřejmostí je provozování těchto zásobníků v různých hospodářských, zdravotnických a restauračních provozech. Lze je velice snadno připojit k nově instalovaným kotlům a rovněž do stávajících topných systémů. Jsou nezávislé na přívodu elektrické energie. Díky svému obsahu umožňují současný provoz více odběrných míst najednou, to znamená, že v praxi může být odběr TUV v několika koupelnách nebo kuchyních.
 Teplota teplé užitkové vody je stále konstantní, hodnota se může přímo nastavit na voliči teploty v rozsahu 30 až 80°C. Zásobník je určen pro připojovací přetlak vody do 1.0 MPa. Použitá regulace pro zásobníky zvyšuje hospodárnost provozu zejména v letním období – obsahuje spínač léto-zima. Jako příslušenství se také dodávají spínací hodiny pro časový ohřev užitkové vody. Naprogramováním časových spínacích hodin si uživatel určí, kdy chce mít k dispozici dostatek teplé vody a zamezí se tím zbytečnému ohřevu např. v nočních popř. dopoledních hodinách.

Konstrukce:
 Vnitřní stěna zásobníku je pokryta kvalitním smaltem. Rovněž topná spirála je smaltována. Pro zvýšení korozivzdornosti ohřívače je do vodního prostoru zabudována hořčíková anoda, která váže na svůj povrch kyslíkové molekuly.
 Snadnou údržbu umožňuje čistící montážní otvor. Vnější plášť je nastříkán práškovou barvou. Izolace zabezpečují velmi nízké ztráty a je provedena z polyuretanové pěny.

Další náhledy:
Přílohy:
zasobniky-vih-120-200-q-300-500.pdf, Velikost: 317 kB
Tento výrobek nelze zakoupit