Vaillant

 

 

ePoptávka certifikát 

 

 

 

Jste zde: Kotle, topení > Vaillant

Vaillant

Historie

Vaillant logoFirma Vaillant byla založena v roce 1874 německým instalatérem Johannem Vaillantem. O dvacet let později je firmě Vaillant udělen patent za vynález plynového ohřívače vody konstrukcí v "uzavřeném systému".

 

Počátkem 20. století dochází k velkému rozvoji a zdokonalování výrobků firmy Vaillant od ohřívačů vody, přes první závěsné kotle, elektrické spotřebiče až po současné kotle nové generace využívající obnovitelné zdroje - například sluneční energii.

 

Vaillant Group

Vaillant - továrnaSídlo firmy se nachází v Německu a v roce 1992, kdy byly založeny dceřinné společnosti Vaillant spol. s r.o. Česká republika, Maďarsko, Polsko a Turecko, pronikla firma Vaillant se svým širokým sortimentem i na náš trh.

 

Díky mnohaletým zkušenostem, odborné kvalifikaci a velké inovační síle nabízí skupina Vaillant Group špičkové produkty v oboru tepelné techniky a výrobků pro domácnost. V tomto oboru patří firma Vaillant s více než 8 000 zaměstnanci, 2,4 miliony prodaných spotřebičů a obratem 1,6 miliardy EUR k evropské špičce.

 

Vaillant - historieTuto pozici si firma Vaillant udržuje díky širokému sortimentu zboží, zejména to jsou závěsné a stacionární kotle, zásobníky TUV, elektrické spotřebiče a tepelná technika na bázi přírodních obnovitelných zdrojů – solární panely a tepelná čerpadla.

 

Za rok firma Vaillant prodala více než 1,4 milionu výrobků a stala se tak nejen předním evropským, ale i světovým výrobcem v oboru tepelné techniky. Produkty firmy Vaillant jsou v současně době rozšířeny již ve více než 100 zemích světa.

 

Výzkum

Úspěch firmy je založen na kvalitním a nepřetržitém výzkumu a vývoji. Firma Vaillant vlastní mnoho patentů a ročně přihlašuje v průměru 100 nových. Oddělení výzkumu a vývoje (F&E) patří s 350 zaměstnanci k největším a nejkreativnějším v tomto oboru. Hlavním cílem výzkumu je především spokojenost zákazníků s novými výrobky.

 

Produkty

Hlavní skupiny výrobků firmy Vaillant: 

  • produkty na zemní plyn (závěsné kotle, sestavy kotle se zásobníky teplé vody, kotle s vestavěnými zásobníky, stacionární kotle, průtokové ohřívače teplé vody, zásobníkové ohřívače teplé vody)
  • produkty využívající sluneční energii (solární systémy pro ohřev teplé vody a bazénu, solární systémy pro podporu vytápění a ohřev teplé vody)
  • regulační technika (prostorové termostaty, ekvitermní regulátory v závislosti na venkovní teplotě)

 

Vaillant - historie a současnost