Jste zde: Kotle, topení > Příklady aplikací > Bytové a domovní aplikace

Bytové a domovní aplikace

Bytové a domovní aplikace se zaměřují na nejběžnější využití tepelné techniky u nás a to bez bez ohledu zda se jedná o bytové potřeby nebo komerční sféru. Jednotlivé příklady se odlišují způsobem rěšení odvodu spalin z prostoru a požadavkem na ohřev užitkové vody.

Příklad č.1

Bytová jednotka, výměna za stávající kotel s průtokovým ohřevem TUV, výkon 20 kW, odvod spalin do komína

 

Nejběžnějším případem u bytové jednotky je výměna kotle se stejnými parametry původního zdroje. Zpravidla jde o fyzicky, nebo morálně zastaralý stávající plynový kotel bez plynulé regulace výkonu a se zapalováním pomocí věčného plamínku.

...detail

Příklad č.2

Bytová jednotka, výměna za stávající kotel, větší požadavek na TUV, výkon 24 kW, odvod spalin do komína

 

V tomto případě se jedná opět o bytovou jednotku, ale jsou kladeny větší nároky na ohřev TUV. Zvýšil se počet osob v domácnosti a došlo k rekonstrukci koupelny, kde byla osazena rohová vana. Požadavky na ohřev TUV v kuchyni zůstaly nezměněny.

 

 

...detail

Příklad č.3

Rodinný dům, nová instalace, ohřev TUV pomocí zásobníku na 100 l, výkon 28 kW, odkouření skrz obvodovou zeď

 

Novostavba dvougeneračního rodinného domu bez komínového tělesa (nutno vybudovat nucený přívod vzduchu a odtah spalin skrz obvodovou zeď), s většími nároky na ohřev TUV, (2 koupelny, 2 kuchyně). Umístění kotle je v technické místnosti s dostečným prostorem.

...detail

Příklad č.4

Rodinný dům, nová instalace, použití kondenzační techniky, výkon 20 kW, ohřev TUV pomocí zásobníku s objemem min. 100 l, kladen důraz na design a kompaktnost - umístění do referenčních prostor

 

Požadovaná vysoká účinnost, šetrnost k životnímu prostředí, zásobníkový ohřev užitkové vody, kompaktní provedení, vyšší nároky na design vzhledem k jeho umístění v obytném prostoru.

...detail